Sport / prosport

BREAKING NEWSPremierul Greciei vrea să suspende campionatul! PAOK a câştigat meciul cu AEK cu 1-0! Arbitrul a validat la vestiare golul lui Varela şi a menţionat că ”AEK nu a mai ieşit să joace”. Oaspeţii acuză ”teroarea”

12 Mar 2018, 01:18
1
0

Meciul PAOK - AEK a fost întrerupt în minutul 90, după un scandal provocat de decizia arbitrilor de a anula golul marcat de Fernando Varela

Deşi arbitrul a revenit asupra deciziei mai bine de o oră mai târziu, AEK a refuzat să mai joace după ce patronul lui PAOK a intrat pe teren cu o armă

Premierul Greciei, Alexis Tsipras, este pregătit să suspende campionatul de fotbal din cauza evenimentelor de duminică seară de pe ”Toumba”

Cei care au pus bazele civilizaţiei sunt, în 2018, într-un scandal în care demonstrează că au rămas în urmă exact la materia pe care au inventat-o. Grecia fotbalistică trăieşte vremuri tulburi după un nou episod în care acţiunile de pe teren au uimit întreaga lume. Meciul PAOK - AEK, derby pentru primul loc în clasament, s-a încheiat înainte de fluierul final. Un gol al lui Fernando Varela din minutul 90 a fost mai întâi validat, apoi anulat de arbitrii întâlnirii, lucru care a declanşat haosul.

Avion al clubului de fotbal Manchester City, evacuat înainte de a decola spre România