Sport / prosport

LIVE TEXTFC Botoşani - Poli Iaşi se joacă ACUM! Meci nebun în Moldova! Gol chiar înainte de pauză

06 Dec 2018, 17:52
14
0

FC Botoşani: Pap – Patache, Miron, Burcă, Dumitraş – L. Fulop, Pap, Karaboue – Golofca, M. Roman II, Fabbrini

Poli Iaşi: Rusu – Gallego, Mihalache, Frăsinescu, Sin – Platini, Qaka, Cioinac, P. Petre – A. Cristea, Dylan Flores

Minutul 45+2: GOOOL Poli Iaşi! Răsturnare de situaţie! Elevii lui Stoican trec în avantaj. Andrei Cristea loveşte bara din lovitură liberă, mingea ajunge la Flores iar acesta nu-l iartă pe Pap şi face 2-1 chiar înainte de pauză.

Minutul 34: GOOOL Poli Iaşi! Sin centrează în careu către Platini iar acesta, scăpat din marcaj de defensiva gazdelor, reia cu capul şi înscrie.

Avion al clubului de fotbal Manchester City, evacuat înainte de a decola spre România
Avertisment oficial. Mai multe bănci mari riscă să nu mai fie solvabile. Milioane de români își țin toată averea acolo